Emre Belözoğlu, tepkili Fenerbahçe taraftarına böyle yanıt verdi Emre Belözoğlu, tepkili Fenerbahçe taraftarına böyle yanıt verdi

Cieszyn kentindeki stadyumda yapılan bir toplantıda alınan yeni karar dikkat çekiyor. Cieszyn Belediye Meclisi üyeleri, stadyumun bakım ve onarımının 11 milyon zlotiye (yaklaşık 80 milyon lira) maliyetine rağmen, izleyicilerin sakız çiğnemesini yasaklayan bir karar aldı. Bu karar, izleyicilerin çiğnedikleri sakızı tribünlerdeki koltuklara yapıştırmalarını önlemek amacıyla alındı.

Ayrıca, kuzey yürüyüşü sporunda kullanılan sopaların stadyuma sokulması da artık yasaklandı. Sopaların, tribünlerde veya stadyumun kapalı alanlarında zemin döşemelerine zarar verebileceği düşünülerek, yasaklı maddeler listesine eklenmiş durumda.

Güvenlik gerekçesiyle cam şişe, cam kase, taş gibi maddelerin stadyuma sokulmasına izin verilmezken, hayvanlar konusunda ise yalnızca rehber köpeklerin stadyuma girişine izin verileceği belirtiliyor. Bu tedbirler, stadyumun daha güvenli ve düzenli bir ortam sunma amacını taşıyor.