Sırbistan'da bugün, 6.5 milyondan fazla kayıtlı seçmen, erken genel ve yerel seçimde sandık başına gidecek. 250 sandalyeli meclise girmek için 18 seçim listesinin adaylarının mücadele ettiği bu seçimde, mevcut Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic'in liderliğini yaptığı Sırp İlerleme Partisi, Avrupa Birliği'ne yakın olan eski Belgrad Belediye Başkanı Dragan Djilas'ın liderliğini yaptığı Özgürlük ve Adalet Partisi, ve milliyetçi Sırp Radikal Partisi öne çıkıyor.

Orta Doğu'da yeni savaşa son 24 saat! "Hayatta kalmak istiyorsanız..." Orta Doğu'da yeni savaşa son 24 saat! "Hayatta kalmak istiyorsanız..."

Seçim sürecinde, mevcut Cumhurbaşkanı Vucic ve partisi, oylara hile karıştırılmaya çalışıldığı iddialarını reddetmiş ve Vucic'in cumhurbaşkanı olarak tek bir parti için kampanya yürüterek anayasayı ihlal ettiği suçlamalarını reddetmiştir. Ülkede mayıs ayında yaşanan iki silahlı saldırıda 18 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından muhalefet erken genel seçim çağrısı yapmış, Vucic de çağrıya olumlu yanıt vermişti. Ayrıca, seçimlerde Kosova'da yaşayan Sırpların oy kullanmak üzere otobüsle gideceği belirtilmiştir.