Gazeteci Eray Çelebi’nin Sinan Oğan hakkında “120 milyon liralık mülk” iddiaları gündeme bomba gibi düştü.

Hakkında 120 milyon liralık mülk satın aldığı iddialarına iftira yanıtını veren Oğan’a yanıt, iddianın sahibi Gazeteci Eray Çelebi’den geldi. Sosyal medya hesabından Sinan Oğan’a yanıt veren Eray Çelebi, Sinan Oğan’ın Ankara Gölbaşı’nda satın aldığı arazi ve evleri tek tek listeledi ve Oğan’ın 120 milyon liralık mülkü seçim (14-28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimleri) sonrasında satın aldığının altını çizdi.

Sinan Oğan’ın iftira açıklamasına mahkeme yolunu göstererek yanıt veren Çelebi, “İşte tek tek seçim sonrası aldığın mülkler. Her şey açık ve ortada. Madem iftira diyorsun ben senin yerinde olsam bu iftiracıları mahkemeye verirdim, orada hesaplaşırdım! Bekliyoruz!” şeklinde yanıt verdi.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerde Sinan Oğan’ı aday olarak gösteren Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, geçtiğimiz günlerde iki Youtuber’ın programına katıldı. Programda kendisine Sinan Oğan hakkında “Sinan Oğan iktidardan ne aldı da destekledi? Sizin bu konu hakkında bir yorumunuz olur mu?” sorusuna kısa süren bir sessizlikten sonra yanıt veren Özdağ, “Almıştır herhalde, almıştır herhalde” şeklinde yanıt verdi.

YSK 'Hatay' ve 'Ordu' için kararını verdi YSK 'Hatay' ve 'Ordu' için kararını verdi

Ümit Özdağ’ın, Oğan’ı Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterip, ikinci turda Erdoğan’a destek veren Oğan hakkında “iktidardan para almıştır” yorumu hem gündeme bomba gibi düşmüş hem de Sinan Oğan’ın seçimlerin ikinci turundan sonra 120 milyon liralık mülk satın aldığı iddialarını güçlendirmişti.