Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Ankara’da öldürülen Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş’le bir araya geldi.

CHP Genel Merkezi’nde yapılan görüşme yaklaşık yarım saat sürdü.

Görüşmenin ardından konuşan Ayşe Ateş, destekleri için Özel’e teşekkür etti.

Görüşmeden sonra Özgür Özel, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada

“Ankara'nın ortasında öldürülen ve cinayeti aydınlatılmayan eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in değerli eşi Ayşe Ateş ile kızları Bengisu ve Banuçiçek'i Genel Merkezimizde ağırladık.

Bu suikastın üzerindeki sis perdesi kalkana kadar ailenin yanında olmaya ve evlatlarının yanında olmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Bakan Yerlikaya’dan televizyonlardaki gündüz kuşaklarına eleştiri Bakan Yerlikaya’dan televizyonlardaki gündüz kuşaklarına eleştiri

Bunun ardından Ayşe Ateş de açıklama yaptı ve şunları söyledi:

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Özgür Özel, 30 Aralık 2022 tarihinden bu yana bu siyasi cinayetin bütün karanlık yönleriyle aydınlatılmasından yana tavrını açıkça ortaya koyarak her daim yanımızda oldu. Sayın Özel, hiçbir siyasi çıkar gözetmeden, yalnızca adalet duygusuyla hareket ederek bana ve kızlarıma kol kanat germeye, adalet yürüyüşümüzde en ön saftaki yerini almaya devam ediyor. Bugünkü görüşmemizde de 1 Temmuz günü yapılacak olan ilk duruşmaya bütün toplantılarını iptal ederek katılacağını söylerek bizi ziyadesiyle mutlu etti. Ayrıca kızlarıma bir baba edasıyla yaklaşıp hem şefkat gösterdi hem de güven verdi. Bir kız babası olarak evlatlarımın yaşadığı yoksunluğu en içten şekilde hissettiğine şahit oldum. Eve dönerken iki kızımın da yüzü gülüyordu. Kızlarımın yüzünü güldürdüğü için minnettarım. Dilerim ki kızı ve eşiyle sağlıklı, mutlu bir ömür geçirir. İyi insanlar uzun yaşasın. Bu dünyanın iyi insanlara ihtiyacı var. Hukuka güvenen, adalete inanan güzel kalpli, vicdan sahibi insanlar olduğu müddetçe adliye koridorlarının bütün kötülerin cehennemi olacağından da hiç kimsenin şüphesi olmasın.