Aybüke Yalçın henüz 22 yaşında hayatının baharında PKK'lı teröristlerce şehit edildi. 2016 yılında Batman'ın Kozluk ilçesine atandığını öğrendiğinde sosyal medya hesabından yaptığı "Öğretmen oldum ben" paylaşımında bulunmuştu. Büyük bir heyecan ve mutlulukla gittiği görev yerinde 8 aylık sürecin ardından PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucunda ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Tüm çabalara rağmen kurtarılamayan Aybüke Öğretmen şehit düştü.

Türk Ocakları Gençlik Kolları Şenay Aybüke Yalçın öğretmen için anma mesajı yayınladı. Sosyal medya hesabından paylaşılan mesajda, "Bayrağın dalgalandığı yer yer vatandır" diyerek, çok sevdiği mesleğine başlayışının henüz ilk yılında eli kanlı terör örgütü tarafından şehit edilen Müzik Öğretmenimiz #ŞenayAybükeYalçın'ı özlemle anıyoruz” ifadeleri kullanıldı.

ŞEHİT ÖĞRETMEN AYBÜKE YALÇIN KİMDİR?

Malatya'da çevre illerde hissedilen deprem! Malatya'da çevre illerde hissedilen deprem!

3 Eylül 1994 tarihinde Çorum'un Osmancık ilçesinde doğdu. Körfez Anadolu Lisesinden mezun oldu. Bu dönemde Edremit Kültür ve Sanat Derneğinde müzik eğitimi aldı. Sonrasında Necmettin Erbakan Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. 2016 yılında Batman'ın Kozluk ilçesindeki Kozluk Çok Programlı Anadolu Lisesine atandı. Aynı zamanda izci lideriydi.