BM'de Gazze ateşkes kararı: Yalnızca bir ülke karşı oy kullandı BM'de Gazze ateşkes kararı: Yalnızca bir ülke karşı oy kullandı

Ürdün'deki Amerika Birleşik Devletleri üssüne yönelik saldırının ardından, şimdi de Suriye'nin başkenti Şam'dan saldırı haberleri geldi.

Şam'ın güneyine gerçekleştirilen hava saldırısında, hedef Seyide Zeyneb Mahallesi oldu. Saldırının sorumlusu olarak İsrail gösterildi.

Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'ne göre, saldırıda İran yanlısı savaşçılar da dahil olmak üzere 7 kişi hayatını kaybetti.

İKİSİ SURİYELİ BİRİ İRANLI

Gözlemevi, saldırıya uğrayan üssün Hizbullah’a ve İran Devrim Muhafızları’na ait olduğunu belirtti.

Ölenlerden ikisinin Suriyeli, birinin İranlı subayın koruması olduğu ifade edildi.

Bakanlık, sosyal medya hesabından bir grup İranlı danışmanın öldüğünü duyurdu. Ancak, ilerleyen saatlerde mesajdan "İranlı danışman" ifadesi kaldırıldı.

İran'a ait danışma merkezinin İsrail tarafından Seyyide Zeyneb bölgesinde vurulduğunu duyuran İran Tasnim haber ajansı, ancak İran'ın Suriye Büyükelçisi Nüseyin Ekberi, haberi yalanladı. Ekberi, sosyal medya hesabından saldırıda danışma merkezinin vurulmadığını ve hiçbir İran vatandaşının ölmediğini belirtti. (NTV)