Resmi Gazete'de yayımlanan HSK atama kararlarıyla toplamda 4 bin 340 hakim, savcı ve mahkeme üyesi ile başkanının görev yerleri değiştirildi. 18 Ocak 2024 tarihli ve 92 sayılı HSK kararı kapsamında dört ilin Cumhuriyet Başsavcılığına yeni atamalar gerçekleştirildi. Bu karar ile İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Zafer Koç, Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığına Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mustafa Gökçe, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Karaköse ve Antalya Cumhuriyet Başsavcılığına Başsavcılık Vekili Yakup Ali Kahveci getirildi.

Sinan Ateş’in kızı yürekleri dağladı: "Babamın sakalları uzamıştır, çıkarıp tıraş edelim." Sinan Ateş’in kızı yürekleri dağladı: "Babamın sakalları uzamıştır, çıkarıp tıraş edelim."

21 Şubat 2024 tarihli ve 253 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile 37 hakim ve savcının görev yerleri değiştirildi. Ayrıca, 13 Haziran 2024 tarihli ve 820 sayılı karar ile 4 bin 9 hakim, savcı ve Adliye ve Ağır Ceza Mahkemesi üyeliklerine ve başkanlıklarına yeni atamalar yapıldı. Aynı tarihli ve 821 sayılı karar ile 290 İdare ve Vergi Mahkemesi üyeliklerine ve başkanlıklarına görevlendirmeler gerçekleştirildi.

KARARLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Editör: Burak Hakkı Polat