CHP Genel Başkanı Özgür Özel, siyasi parti liderlerine ve sivil toplum kuruluşlarının başkanlarına yönelik bir mektup yazarak, Gezi davasında 18 yıl hapis cezasına mahkum edilen TİP Hatay Milletvekili Can Atalay'ın AYM'nin hak ihlali kararlarına rağmen cezaevinde tutulmasını eleştirdi. Özel, Can Atalay'ın durumunu "bardağı taşıran son damla" olarak nitelendirdi ve herkesi pazar günü gerçekleştirecekleri mitinge davet etti.

Sinan Ateş davasında savcı mütaalasını açıkladı: İstenen cezalar belli oldu Sinan Ateş davasında savcı mütaalasını açıkladı: İstenen cezalar belli oldu

Mektup, Meclis’te temsil edilen muhalefet partileri liderlerine, Memleket Partisi ve SOL Parti'nin liderlerine, ayrıca KESK, DİSK, TÜRK İŞ, TMMOB, Birleşik Kamu İş, Türkiye Barolar Birliği'nin de aralarında bulunduğu çok sayıda sivil toplum kuruluşu ve meslek örgütünün başkanlarına gönderildi. Özel, mektubunda, "Olağanüstü durumların olağanüstü tepkiler gerektirdiğini" vurgulayarak, pazar günü Ankara Tandoğan'da düzenlenecek mitinge davet etti.

Editör: Burak Hakkı Polat