Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Artvin ve Rize'de gerçekleştirdiği konuşmalarda vatandaşlarla bir araya gelerek önemli konuları ele aldı. Artvin'deki Milli İrade Meydanı'nda konuşmasına başlayan Özel, Artvin'in eğitim durumu hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Özel, "81 il içinde eğitimde başarı açısından Artvin sondan bir önce yer alıyor. Eğitimden memnuniyetsizlik var" dedi.

CHP'nin Artvin Belediye Başkan adayı Bilgehan Erdem'in eğitimi öncelikli mesele haline getireceğini belirten Özel, "Artvin halkının beklentisine yanıt vereceğiz" dedi. Ardından, "Madencilik işini bilirim" diyerek Cerattepe'de altın madenine karşı direnen Artvin halkının yanında olduklarını belirtti ve "Şu anda burada siyanür yoksa bu mücadele sayesinde ama bu maden bambaşka bir niyet için hepiniz biliyorsunuz. Bu maden açık ocağa dönüştürülmeye çalışılıyor" diye konuştu.

Özel, "Birileri Artvin'in ipini çekmeye geliyor. Biz olursak kimse işsiz kalmaz, kimsenin düzeni bozulmaz. Artvin'e asit yağmurları yağmasına izin vermeyiz. Artvin'in geleceğini düşünen Bilgehan Hoca'nın arkasında duracak. Kimsenin oyları bölmeye ve Artvin halkına ihanet etmeye hakkı yoktur" ifadelerini kullandı.

Emeklilerin yaşadığı maddi sorunlara da değinen Özel, "İktidar geldiğinde en düşük emekli maaşı 1500 TL olacaktı. Şu anda emeklinin cebinden tekrar 5,5 çeyrek altın çalındı" dedi. Ramazan Bayramı'nın yaklaştığını belirten Özel, "İnsanlar birbirini iftara çağıramıyor. Ekonomik nedenlerle iftar sofraları eksik kalıyor" diye ekledi.

Mehmet Tolga Akalın vizyonunu ve vaatlerini açıkladı Mehmet Tolga Akalın vizyonunu ve vaatlerini açıkladı

Toplum kesimlerine seslenen Özel, "Sıkıntı yaşayan toplum kesimleri iktidara oy vermeye devam ederse düzeni değiştirmek zor olur. Emeklilere, ücretli çalışanlara ve çiftçilere sesleniyorum, 31 Mart'ta iktidara ceza kesin" çağrısında bulundu. "4 yıl boyunca seçim yok. İktidara ceza kesmek için en iyi fırsat" diyen Özel, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yeniden Refah Partisi hakkındaki sözlerini gündeme taşıyarak, "Toplumda kimin derdi varsa, 1 Nisan'dan sonra CHP ezilenin yanında olacaktır. Birbirine tutunan, ayakta kalmaya çalışan, korkuyu örgütleyen, güzel söz söylemeyen, depremzedeleri tehdit eden bir korku ittifakı var. Bu ittifakın adı Cumhur İttifakı. Oradan ayrılan bir parti oldu. Bizden de ayrılan oldu ve 'Canınız sağolsun' dedik. Şimdi Erdoğan, Fatih Erbakan'ın oğluna 'dolandırıcı' ve 'zübük' diyor. Dün methettiğine bugün hakaret edenden, dün yol yürüdüğüne bugün iftira atandan bir şey olmaz" şeklinde konuştu.

Özel, "Buradaki ittifakımızın adı 'Artvin ittifakı', Türkiye'de adı 'Türkiye ittifakı'dır" diyerek konuşmasını sonlandırdı.