Özgür Özel, konuşmasında "Bundan sonraki süreçte Cumhuriyet Halk Partisi'ni kimse küçük iktidar alanlarının partisi olarak görmesin" dedi.

Özel, ayrıca İzmir'de anket sonuçlarını aktararak kentteki 30 ilçeyi de CHP'nin kazanmaya yakın olduğunu söyledi. 

Aday tanıtım toplantısına aday gösterilmeyen mevcut İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise katılmadı. 

Öte yandan aday tanıtım toplantısına aday gösterilmeyen belediye başkanlarının katılmadığı öğrenildi. 

Özgür Özel'in konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde: 

"Bugün CHP'nin sancak gemisindeyiz. Bugün Milli Mücadele'de ilk kurşunun atıldığı yerdeyiz. Bugün bir İmparatorluğun tebası olmaktan çıkıp da bir Cumhuriyet'in onurlu, eşit vatandaşları olmanın en önemli mücadelesinin başladığı yerdeyiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'ın emanet edildiği kentteyiz. Bugün Kubilay'ın başını verdiği ama onlara başını eğmediği kentteyiz. 

Önümüzdeki süreçte kampanyada AKP tarafından birçok iftira sıralanıyor ve devam edecek. Ancak İzmir bizi biz İzmir'i biliyoruz. Hiç heveslenmesinler.

Bundan sonraki süreçte Cumhuriyet Halk Partisi'ni kimse küçük iktidar alanlarının partisi olarak görmesin.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan siyasi partilere bayram tebriği Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan siyasi partilere bayram tebriği

Recep Tayyip Erdoğan iktidarını perçinleyecek mi yoksa Cumhuriyet değerlerine saygılı kadrolar yeniden bir denge sağlanacak mı? 

Bu dengeyi sağlamak için bir büyük işbirliğine ihtiyaç vardı. Bunun için tüm Türkiye'nin gözü önünde üzerimize düşen ne varsa yaptık. Kendilerince anlamlandırdıkları gerekçelerle ittifakın dışında kaldılar. Ankara'da anlaşıp bir ittifak kuramadık.

"30'DA 30 YAPACAĞIZ"

2019'da 11 büyükşehiri adaylar, partiler kazanmadı. Seçmen kazandı. O seçmen duruyor. O seçmenin itirazı Recep Tayyip Erdoğan'aydı. Değişmedi duruyor. O seçmenin tepkisi Devlet Bahçeli'nin U dönüşüneydi.  O tepki değişmedi duruyor. 

Adayları gösterdik, dört gün sonra sahaya indik. Anketleri yaptırdık. Anketler sonucundaada gördüğümüz odur ki, önümzüdeki süreç için hayal olarak görülen İzmir'de 30 ilçede 30'u müjdeliyor. Hiçbir belediyemiz kaybedilme noktasında değil, kiminde çok açık öndeyiz. Örneğin Karşıyaka. Kiminde açık farkla öndeyiz. Pek çoğunda garanti bir farkla öndeyiz. Birkaç ilçede de yarış halindeyiz. 

CHP şimdiden 24'ü 25'i gördü. İnanırsanız, çalışırsanız İzmir'de 30'da 30 yapacağız. Buna inanın, buna güvenin."