Cumhurbaşkanı Erdoğan, 27 Mayıs darbesini değerlendirdi Cumhurbaşkanı Erdoğan, 27 Mayıs darbesini değerlendirdi

Gazeteci Fatih Portakal, CHP'nin yapacağı öğretmen ve emekli mitingleri üzerinden diğer muhalif partileri eleştirdi. Ümit Özdağ, bu sözlere sert tepki gösterdi.

Gazeteci Fatih Portakal, Sözcü TV’de 18 Mayıs’ta Saraçhane’de CHP’nin öğretmenlerle ilgili bir mitingi var, 26 Mayıs’ta da Ankara’da yine CHP’nin bu sefer emeklilerle ilgili büyük mitingi var. Bu durumda diyorum ki, ‘İyi ki ana muhalefette CHP var’. Diğerleri nerede? Zafer Partisi, İyi Parti, Memleket Partisi, Saadet Partisi, Gelecek Partisi, Demokrat Parti neredesiniz arkadaş siz? Seçimden seçime ortaya çıkıyorsunuz. Ülkenin çok sorunu var. Her şeyi CHP’nin üstüne yüklemeyin.” ifadelerini kullandı.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Portakal’ın sözlerine sosyal medya hesabı üzerinden şöyle yanıt verdi:

Fatih Portakal bey, adresinizi verirseniz size gözlük ve kulaklık yollarım. Belki görür ve duyarsınız nerede olduğumuzu ve neler yaptığımızı. Ancak yollayacağım gözlük ve kulaklığın vicdan olmadan çok işe yaramayacağını biliyorum. Vicdanlı bir basın mensubu olmak için sizin biraz çaba sarfetmeniz gerekiyor. X’den bile beni ve Zafer Partisi’ni takip etmeden böyle konuşmak çok kolay. Davet edin beni programınıza anlatayım.”