Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün Beştepe'de gerçekleşecek Kabine toplantısında, iç ve dış siyasette öne çıkan başlıklar değerlendirilecek. Toplantının en merak edilen gündem maddesi ise on binlerce öğretmen adayının beklediği atama takvimi olacak. Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğretmenlere kadro tahsisine ve atama takvimine ilişkin detayları paylaşması bekleniyor. Ayrıca, Bakanlık'ın branş bazlı çalışmalarının da toplantıda ele alınması bekleniyor.

Kabine toplantısında, iç siyasette terörle mücadele kapsamında yurt içinde ve sınır ötesinde devam eden operasyonlar değerlendirilecek. Ayrıca, 31 Mart öncesi seçim güvenliği için yurt genelinde alınacak tedbirlerin de görüşülmesi bekleniyor.

Ekonomideki yol haritasının da masada olacağı toplantıda, enflasyon ve fahiş fiyatla mücadele konusunda atılacak adımlar ele alınacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğindeki Kabine, ekonomideki güncel durumu değerlendirerek yeni politika adımlarını masaya yatıracak.

İzmir'de FETÖ operasyonu İzmir'de FETÖ operasyonu

Dış politikada ise ana gündem maddesi 'Gazze' olacak. İsrail'in Gazze'de gerçekleştirdiği katliamın durdurulması için Türkiye'nin yürüttüğü diplomasi, Gazze'ye insani yardımın ulaştırılması ve yaralıların tahliyesi konuları istişare edilecek. Bu çerçevede, Türkiye'nin bölgesel ve uluslararası alandaki dış politika stratejileri de toplantıda değerlendirilecek.