Gazeteci Müyesser Yıldız, ABD’nin FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’i Türkiye’ye teslim ettiğini yazdı. Ancak bu bilgi yalanlandı. İşte detaylar…

Müyesser Yıldız, 12punto’da yayınlanan yazısında şunları dile getirdi:

“Günlerdir Pensilvanya’daki çiftliği boşaltılan ve buradan götürülen Fetullah Gülen’in sağlık durumu konuşuluyor, “Ölüyor, öldü” deniliyor.

TBMM'de yoğun hafta: Hangi konular görüşülecek? TBMM'de yoğun hafta: Hangi konular görüşülecek?

Bugün itibarıyla gündeme gelen son iddia ise; ABD’nin, Gülen’i MİT’e teslim ettiği, uçağının Türkiye yolunda olduğu ve bu bilginin şimdilik gizli tutulduğu.

Doğrudur, değildir – bilemeyiz; ama şundan çok eminiz: ABD, Gülen’i verdi veya verecekse mutlaka karşılığında bir şey istemiştir.

ABD’ye gidişini hatırlayalım. Kenya’da teröristbaşı Abdullah Öcalan’ı teslim ettiler, karşılığında Gülen’i aldılar.

Nitekim Milliyet Yazarı Zafer Şahin de bugün bunu anlatıp, “Dönemin Başbakanı Ecevit’i bile şaşırtan bu teslimat aslında küresel çetenin yeni bir projeye başladığının işaretiydi. Öyle de oldu.” yorumunu yaptı.

Çeyrek asır sonra çanların bu kez FETÖ elebaşı için çaldığını, küresel çetenin tıpkı 1999’da olduğu gibi yeni bir proje için kolları sıvadığını kaydeden Şahin, “Ölüsünü ya da dirisini Kenya’da Türkiye’ye teslim ederlerse şaşırmayın. Zaten yaşayan bir ölüden farksızdı.” dedikten sonra Gülen’den sonraki “Yeni FETÖ” projesine hazırlıklı olunması uyarısında bulundu.

“Küresel çete” malûm; mutlaka ki, Türkiye için yeni iyilikler (!) düşünüyordur. Ancak evvel emirde odaklanmamız gereken, ABD’nin bu ahı gitmiş vahı kalmamış canlı cesedi niye, daha önemlisi ne karşılığında verecek olmasıdır.”

Gazeteci Murat Ağırel, bu bilgileri yalanladı ve sosyal medya hesabından şunları paylaştı:

“İHA'nın güvenlik kaynaklarından aktardığına göre, FETÖ lideri Fetullah Gülen'in Türkiye’ye getirildiği ile ilgili haberlerin doğru olmadığı belirtildi.”

Murat Ağırel

Editör: Haber Merkezi