İyi Parti lideri Müsavat Dervişoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in bir araya gelmesiyle ilgili bir açıklamada bulundu. Görüşmeye karşı olmadığını belirten Dervişoğlu, görüşmede gündeme getiren konularla ilgili olarak "Ben olsaydım bu konuları görüşmezdim şimdiden." dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten Netenyahu’ya sert suçlama! AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten Netenyahu’ya sert suçlama!

"TÜRKİYE'DE PROBLEMLERİN ÜZERİNİ ÖRTMEK İÇİN"
Özel ile Erdoğan'ın görüşmesi sırasında anayasa değişikliği konusunun gündeme gelmesiyle ilgili Dervişoğlu "Ben olsaydım bu konuları görüşmezdim şimdiden." ifadelerini kullanırken "Anayasa değişikliğinden murat nedir? Türkiye'de problemlerin üzerini örtmek için anayasa tartışması açmak istiyorlarsa ve 'Ekmek bulamadıysanız anayasayı yiyin' diyorlarsa bu oyuna gelmeyeceğiz." dedi.

Sözcü'den İsmail Saymaz'a konuşan Dervişoğlu, gündemdeki "Siyasette yumuşama" konusuyla ilgili de dikkat çeken bir yorumda bulunarak "Bu zamana kadar gere gere getirdikleri şeyi şimdi yumuşatmaya çalışıyorlarsa arkasında gizli ajanda olması lazım." ifadelerini kullandı.

"GİZLİ AJANDA OLMASI LAZIM"
Dervişoğlu, "Kara kışa sebep olanlar bir kahramanlık devşirmemeli ve buna partiler izin vermemeli. Görüşsünler, bir mani yok. Ben liderlerin Cumhurbaşkanı tarafından davet edilerek durum değerlendirmesi yapmalarına karşı değilim. Ama bu zamana kadar gere gere getirdikleri şeyi şimdi yumuşatmaya çalışıyorlarsa arkasında gizli ajanda olması lazım." diyerek "Ne olabilir?" sorusuna "Bilmiyorum, rivayetler muhtelif." şeklinde konuştu.

"ERDOĞAN'IN ADAYLIĞINA İMKAN TANIYACAK ANAYASA"
Anayasa değişikliğiyle ilgili de açıklamada bulunan Dervişoğlu, "Erdoğan'ın aday olmasını mümkün kılabilecek anayasa değişikliğine evet demeyiz. Bir kere daha önünü açmak niyeti taşınıyorsa karşı çıkarız. Bu tartışma Cumhurbaşkanlığı tartışmasından kaynaklanıyorsa ve dayanak noktası Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ise ülkeyi yönetenler yönetme iddiasından vazgeçmiyorsa o zaman anayasayı parlamenter demokratik sisteme uygun hale getirmeleri mümkün. Türkiye'yi niye tıkıyorlar?" diye sordu.