31 Mart Yerel Seçimleri'nde CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu'yla yarışan İBB Başkanlığı seçimlerini kaybeden Cumhur İttifakı'nın adayı Murat Kurum'la ilgili dikkat çekici bir iddia ortaya atıldı.

Adalet Bakanı’ndan “darbe” vurgulu anayasa açıklaması Adalet Bakanı’ndan “darbe” vurgulu anayasa açıklaması

Yazar Nuray Babacan, Kurum için AK Parti kulislerinde konuşulanları yazdı:

"İktidar partisinde özellikle başarısız bulunan genel merkez yönetiminin değişikliği konusunda farklı görüşler var. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, 'değişimi bugün deklare edip, sonbahardaki kongrede yapmasını isteyenlerle', 'Hiç beklemeden bugün-yarın yapmalı. Genel merkez yönetimi ilk toplantıda niye istifasını vermedi' diyen kızgınların konuşmalarına tanık oluyoruz. Ayrıca partide hiçbir şeyin değişmeyeceğini iddia edenler de az değil" değerlendirmesinde bulunan Babacan, Murat Kurum'la ilgili kulis bilgisini şu sözlerle ifade etti;

"İlginç bir sohbet konusu da büyük lansmanlarla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday gösterilen Murat Kurum’la ilgili. Kurum’un sağlık sorunları olan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin yerine getirileceğini iddia edenler var. Ancak çoğunluk, başarısızlığın ödüllendirilmesi anlamına gelen böyle bir değişikliğin yanlış olacağını dile getiriyor."