İstanbul seçimleri kızışıyor; Cumhur İttifakı'nın İBB Başkan adayı Murat Kurum, son mitinginde çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kurum, İstanbul'un kritik bir pazarlık masasına oturduğunu iddia ederek, "Kandil uzlaşısının adayı İmamoğlu'dur" dedi. Seçim atmosferi gerginleşirken, İmamoğlu ise bu sözlere karşı sert bir şekilde yanıt verdi.

İYİ Parti Genel Başkan Adayı Tolga Akalın adaylık sürecini anlattı İYİ Parti Genel Başkan Adayı Tolga Akalın adaylık sürecini anlattı

Kurum, Bağcılar'da esnaf ziyaretlerinin ardından yaptığı konuşmada, İstanbul'un "kirli bir pazarlık masasına" oturulduğunu söyledi. "Kandil uzlaşısının adayı İmamoğlu'dur" ifadesiyle İmamoğlu'nu suçlayan Kurum, İstanbul'u bu duruma düşürenlerin tarih boyunca milletin asla izin vermediği kirli anlaşmalar olduğunu vurguladı.

İmamoğlu ise Sancaktepe'deki halk buluşmasında bu sözlere sert bir şekilde yanıt verdi. "Benim inancımı sorgulayacak, benim inancımı yorumlayacak Allah'ın kulu anasının karnından doğmadı" şeklinde yanıt verdi.