Cumhur İttifakı'nın İstanbul adayı Murat Kurum’un metro istasyonunun 5 yılda tamamlanacağı söylemesi üzerine CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, "Yapımına senelerdir izin verilmeyen metro hattımız şimdi seçim vaadi olmuş" dedi.

Cumhur İttifakı'nın İstanbul adayı Murat Kurum, sosyal medya hesabından "Sefaköy-Avcılar-Beylikdüzü metro hattını ilk 5 yılda tamamlayacağız" diyerek seçim vaadinde bulundu.

Kurum, şu ifadeleri kullandı:

"Metrobüs koridorunu raylı sistem hatlarımızla güçlendirecek ve rahatlatacak Sefaköy-Avcılar-Beylikdüzü metro hattını ilk 5 yılda tamamlayacağız. 18 km'lik hattımızla hem E-5'i trafiğini azaltacak hem de toplu taşımayı daha hızlı, daha modern ve konforlu hale getireceğiz."

CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik ise Kurum'a X hesabından yanıt vererek metro hattının hazır olduğunu ve imza için bekletildiğini söyledi.

"METRO HATTIMIZ SEÇİM VAADİ OLMUŞ"

Çelik, paylaşımında şunları söyledi:

Özel'den Erdoğan'ın, "Yerel seçimleri Cumhur İttfakı kazandı" sözlerine yanıt Özel'den Erdoğan'ın, "Yerel seçimleri Cumhur İttfakı kazandı" sözlerine yanıt

"Projesi ve finansmanı hazır olmasına rağmen tek bir imza için bekletilen, yapımına senelerdir izin verilmeyen metro hattımız şimdi seçim vaadi olmuş.

İmza atmak için 16 milyon insanın geleceği, yaşam konforu önemli değilmiş size sadece bir koltuk lazımmış."

Yaşananlar akıllara Erdoğan’ın konuşmasını getirdi.

Yaklaşık 1 ay önce deprem bölgesi Hatay’da konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan itiraf gibi bir açıklamada bulunmuştu. Erdoğan, “Merkezi yönetimle yerel yönetim el ele vermezse, o şehre herhangi bir şey gelmez. Hatay'a geldi mi?" diye konuşmuştu.