Moskova'nın merkezinde yer alan Crocus City Hall'da meydana gelen korkunç saldırıda, silahlı kişilerin konser salonuna yönelik düzenlediği saldırı sonucunda birçok masum insan hayatını kaybetti. Saldırganlar, konser alanının bulunduğu alışveriş merkezini de ateşe vererek panik ve kaos yarattı. Yetkililer, saldırıda çok sayıda kişinin hayatını kaybettiğini ve birçoğunun da yaralandığını doğruladı.

DEAŞ örgütü, bu kanlı saldırıyı üstlenerek sorumluluğu üzerine aldı. Rusya'nın başkentinde meydana gelen bu dehşet verici olay, ülkede geniş çaplı bir endişe ve kınama dalgasına yol açtı. Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in saldırı hakkında ilk andan itibaren bilgilendirildiğini belirtti.

G7’den İran açıklaması G7’den İran açıklaması

Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitriy Medvedev, saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada, hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı dileyerek saldırıyı şiddetle kınadı. Medvedev, teröristlerin yalnızca misilleme amaçlı terörden anladığını vurgulayarak, bu tür vahşetin gerçekleştirilmesine izin verilmemesi gerektiğini belirtti. Ayrıca, saldırıyı gerçekleştirenlerin yanı sıra onlara yardım edenlerin de acımasızca cezalandırılması gerektiğini ifade etti.