Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, İstanbul'da 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde yaşanan oy pusulası karışıklığına vurgu yaptı. Yıldız, Cumhur İttifakı'nın 11 binden fazla oyunun geçersiz sayıldığını belirterek, önümüzdeki yerel seçimde bu tür hataların yaşanmaması için oy pusulalarının düzenlenmesi gerektiği çağrısında bulundu.

Feti Yıldız'ın yaptığı açıklama şu şekilde:

"31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerine İstanbul’da 22 Siyasi Parti ile 27 bağımsız aday katılmakta olup birleşik oy pusulasının uzunluğu 97 santimetredir. 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde de birleşik oy pusulasının uzun olması nedeniyle bağımsız adaylar oy pusulasında siyasi partilerin hemen altında yer almıştı.

Seçim sonucunda, siyasi parti oylarının yanlışlıkla bağımsız adaya verildiği, seçmen verdiği oyu güya sağlama almak niyetiyle hem Sayın Binali Yıldırım’a hem de alttaki bağımsız aday için ayrılmış bölüme ikinci defa mühür bastığı görülmüştür.

Diğer iptal sebepleri toplamından müstakil olarak sırf bu nedenle Cumhur ittifakı adayının 11 Bin den fazla oyu geçersiz sayılmıştır.

İl Seçim Kurulunun hukuka aykırı bir dizi kararı sonucu iptal oyların tamamı yeniden dökülüp sayılmadan, İmamoğlu 13.729 farkla hatalar mecmu olarak İstanbul’un Belediye Başkanı olmuştu.

Bu yaşanmışlıklar dikkate alınarak, birleşik oy pusulası benzeri hatalara meydan vermeyecek şekilde düzenlenmelidir."

AKP'li vekil eleştirilere sebep olan yarım milyonluk saatliyle ilgili konuştu AKP'li vekil eleştirilere sebep olan yarım milyonluk saatliyle ilgili konuştu