İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Sinan Ateş cinayetiyle ilgili konuşurken “Geçmişte siyasi cinayetlere şahit olduk ama mertçeydi” sözleri büyük tepki çekmişti.

Meral Akşener ‘mertçe cinayet’ söylemiyle ne demek istediğini açıkladı: “Türkiye’de yaşayan insanlar Hrant Dink’te olduğu gibi sırtından vurulabiliyorsa, failleri de serbest kalabiliyorsa dolayısıyla namertlik kol geziyor demektir.”

KENDİSİNE TEPKİ GÖSTERENLERE NAMERT DEDİ!

Halkla dalga geçtiği videoyla tanınan isim Şanlıurfa'da AKP'den aday gösterildi Halkla dalga geçtiği videoyla tanınan isim Şanlıurfa'da AKP'den aday gösterildi

Akşener, “Namertliği huy edinmiş, namertliği yol edinmişler topa girdi, birdenbire büyük bir linç başlatıldı, daha enteresanı Avrupa’dan bile devam etti bu iş.” Dedi.

SİNAN ATEŞ NASIL ÖLDÜRÜLDÜ?

30 Aralık 2022 tarihinde eski Ülkü Ocakları Başkanı ve akademisyen Sinan Ateş, akrabası Selman Bozkurt ile Çankaya'nın Kızılırmak Mahallesi'ndeki 1456. Sokak'ta, bir aracın arkasına saklanmış Eray Özyağcı'nın silahlı saldırısına uğradı. Özyağcı tarafından sıkılan bir mermi Bozkurt'a, beş mermi ise Ateş'e isabet etti.