İstanbul'da bir öğrencinin silahlı saldırısı sonucu hayatını kaybeden okul müdürü İbrahim Oktugan'ın öldürülmesine ilişkin protestolar sürüyor. Öğretmenlere yönelik her geçen gün artan şiddete tepki göstermek için bazı öğretmenler yarın (10 Mayıs) iş bırakacak.

Bir Gece Ansızın geldi Bir Gece Ansızın Gitti Bir Gece Ansızın geldi Bir Gece Ansızın Gitti

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın yarın ülke genelindeki okullarda bir günlük iş bırakma eylemi yapacaklarını açıkladı. Sendikalardan yapılan çağrılara göre protestoya kapsamlı bir katılım olacağı öngörülüyor.

OKULLAR TATİL Mİ?

Protesto kararının ardından ortaya çıkan "Yarın okullar tatil oldu" iddialarına ilişkin Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yetkililerinden açıklama geldi. Okulların yarın tatil olduğu yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirten yetkililer, eğitimin kaldığı yerden devam edeceğini ve bu çağrıların sendikalı öğretmenleri ilgilendirdiğini vurguladı.

Bakanlık yetkilileri yarın okulların açık olacağını belirtti.

İLK DERSE GİRMEDİLER

Sendikaya bağlı öğretmenler, Oktugan'ın öldürülmesine tepki göstermek amacıyla bugün ilk derse girmedi. Basın açıklaması yapan sendikalar; bugün yaşanan acıların, dünün ihmal ve umursamazlığının sonucu olduğunu dile getirdi.