AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Mamak'ta devam eden ve usulsüzlük iddialarıyla gündeme gelen kentsel dönüşüm projeleri hakkında sert açıklamalarda bulundu. Özcan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın yönetimini eleştirerek, Mamak'ta yıllardır tamamlanamayan ve usulsüzlük iddiaları ile anılan kentsel dönüşüm projeleri üzerinden sert ifadeler kullandı. Özcan'ın açıklamalarında dikkat çeken başlıklar şu şekilde:

Protokollerin Usulsüzlüğü: Hakan Han Özcan, Mamak'taki kentsel dönüşüm projeleri için Ankara Büyükşehir Belediyesi ile belediye iştiraki olan PORTAŞ arasında yapılan yapım protokollerinin usulsüzlükle düzenlendiğini belirtti. Özcan, bu protokollerin Meclis yetkisini gasp ettiğini ve ihale ile yapılması gereken işlerin denetimden kaçırılarak PORTAŞ A.Ş'ye devredildiğini iddia etti.

CHP, Hatay için ünlü oyuncuya teklif götürmüş CHP, Hatay için ünlü oyuncuya teklif götürmüş

İhalesiz Adrese Teslim İşler: Özcan, belediyenin kendi şirketi olan PORTAŞ'a işleri ihalesiz adrese teslim ettiği iddiasını ortaya attı. PORTAŞ'a devredilen işlerin denetimden kaçırıldığını ve bu süreçte usulsüzlüklerin yaşandığını ifade etti.

Sahte İmzalarla Yapı Ruhsatları: Özcan, Yavaş'ın kentsel dönüşüm projeleri kapsamındaki inşaatlar için yapı ruhsatlarını düzenlerken evrakta sahtecilik yaptığını ileri sürdü. Sahte imzalarla düzenlenen yapı ruhsatlarının tespit edildiğini belirten Özcan, bu konuda Yavaş'ı suçladı.

Erteleme ve Vaatlerin Tutmaması: AK Parti Ankara İl Başkanı, Mansur Yavaş'ın Mamak kentsel dönüşüm projesini ertelediğini ve vaatlerini yerine getirmediğini iddia etti. Yavaş'ın projeleri zamanında tamamlamadığını ve sözlerini yerine getirmediğini savundu.

Milyarlarca Liralık İşlerde Şeffaflık Talebi: Özcan, belediyenin şeffaf olmadığını belirterek, PORTAŞ'ın milyarlarca liralık satın almalarının görüntülerini kamuoyu ile paylaşma çağrısı yaptı. İhalelerin canlı yayınlandığını savunan Yavaş'a seslenen Özcan, PORTAŞ'ın işlemlerini şeffaf bir şekilde kamuoyu ile paylaşmaya davet etti.

Hakan Han Özcan, paylaştığı bilgilerle Mansur Yavaş'a yönelik ciddi suçlamalarda bulunarak, kamuoyunu bilgilendirdiğini belirtti. Mamak'taki kentsel dönüşüm projelerinde yaşanan iddiaların ve usulsüzlüklerin üzerine gidilmesi gerektiğini ifade etti.