Bakan Yerlikaya paylaşımında, "Balıkesir merkezli 2 ilde Jandarma tarafından düzenlenen “MAHZEN-31” operasyonlarında elebaşılığını İsmail Yavuz’un yaptığı Organize Suç Örgütü Çökertildi.

Operasyonlarda elebaşının da içerisinde bulunduğu organize suç örgütü üyesi 8 şüpheli yakalandı.

Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; 
Suçta kibirlenenlere, halkımızın huzurunu kaçıranlara, organize suç örgütlerine ve çetelere göz açtırmayacağız. Hangi büyüklükte olursa olsun organize suç örgütlerini çökertip, adalete teslim edeceğiz.

Kepsut Cumhuriyet Başsavcılığı, Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı koordinesinde; Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu; Balıkesir ve Bursa’da  düzenlenen operasyonlarda “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti, Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma, Yağma ve Hırsızlık” suçlarını örgütlü olarak işleyen organize suç örgütü üyesi şüphelilerin;
-Borçlandırma yoluyla alıkoyma, 
-Silahla tehdit ve darp,
-Gasp ve hırsızlık, 
-Yağma ve eziyet,
-Uyuşturucu madde imalatı ve satışı yaptıkları tespit edildi. 

Operasyonlar sonucu:
-Av tüfekleri,
-Muhtelif miktarda uyuşturucu madde,
-Suçta kullanıldığı tespit edilen çok sayıda cep telefonuna el konuldu.

FETÖ ile mücadele devam ediyor! FETÖ ile mücadele devam ediyor!

Kepsut Cumhuriyet Başsavcılığımızı ve operasyonları gerçekleştiren Kahraman Jandarmamızı tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle." ifadelerini kullandı.