Hükümet, emeklilerin yaşam standartlarını iyileştirmek amacıyla yeni adımlar atmaya devam ediyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığı'nda düzenlenen etkinlikte bu konuda önemli açıklamalarda bulundu. 

Artan enflasyon ve hayat pahalılığı nedeniyle zor günler geçiren emekliler için hükümet çözüm arayışını sürdürüyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, SGK Başkanlığı'ndaki etkinlikte yaptığı konuşmada, emeklilere yönelik yeni hizmetlerin hayata geçirilmesinde birçok kurumun iş birliği içinde olduğunu belirtti. Bu kapsamda, Kredi ve Yurtlar Kurumu'na ait yurtların yaz aylarında bir aylık süreyle emeklilere ücretsiz olarak tahsis edileceğini duyurdu.

İl il bayram namazı saatleri! İl il bayram namazı saatleri!

Ayrıca, Gençlik ve Spor Bakanlığı'na ait tesislerin de emeklilere ücretsiz olarak açılacağını ve diğer kamu tesislerinden emeklilerin %15 indirimle faydalanabileceğini açıkladı. Bakan Işıkhan, bu uygulamanın emeklilerin yaşam kalitesini artırmayı hedeflediğini belirtti.

Henüz tüm detaylar açıklanmasa da, önümüzdeki haftalarda emeklilerin KYK yurtlarında 1 aylık süre kalmasına dair ayrıntılar paylaşılacak. Bu yeni düzenlemelerin, emeklilerin beklentilerini karşılamak ve onlara daha sağlıklı ve mutlu bir emeklilik dönemi sunmak amacıyla hayata geçirildiği vurgulandı.