Motokurye Yunus Emre Göçer’in ölümüyle ilgili olarak Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmut'un oğlu Hasan Şeyh Mahmut'un karıştığı olayda, Göçer'in eşi, ATV'de yayınlanan "Müge Anlı ile Tatlı Sert" programına başvurularının kabul edilmediğini söyledi. Göçer'in eşi, programın etkili olabileceğini düşündükleri için başvuru yaptıklarını ancak medyaya düşmesi gerektiği ve olayın "taksirli bir kaza" olarak değerlendirildiği gerekçesiyle kabul edilmediğini belirtti.

Naci Görür, Antalya'ya yönelik deprem tehditlerini değerlendirdi Naci Görür, Antalya'ya yönelik deprem tehditlerini değerlendirdi

Kazanın ardından hazırlanan bilirkişi raporunda Hasan Şeyh Mahmut'un "asli kusurlu" bulunduğu belirlenmiş, ancak Mahmut'un yurtdışına kaçtığı ortaya çıkmıştı. Göçer'in eşi, ATV'nin kendilerini programa kabul etmediğini ifade ederken, ayrıca kaza sonrasında ambulansın 20 dakika gelmediği de belirlendi. Ayrıca, basına konuşan ismi açıklanmayan bir Somalili diplomat, Hasan Şeyh Mahmut'un kazadan sonra Dubai'ye kaçtığını iddia etti. Bu gelişmeler, olayın siyasi bir boyuta taşındığına dair endişeleri artırıyor.