Küba ve Venezuela, ABD ve İngiliz savaş uçaklarının Yemen'e düzenlediği hava saldırılarını kınayan açıklamalarda bulundu. Küba Dışişleri Bakanı Bruno Rodriguez, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, "ABD ve NATO müttefiklerinin Yemen'de uluslararası hukuku ihlal eden askeri saldırılarını kınıyoruz. Bu tür eylemler, Gazze'de soykırımı cesaretlendiriyor. Filistin topraklarındaki ateşkes çağrımızı yineliyoruz," ifadelerini kullandı.

BM raporu: PKK’nın çocuklara yönelik politikasını ortaya koydu BM raporu: PKK’nın çocuklara yönelik politikasını ortaya koydu

Venezuela Dışişleri Bakanlığı ise resmi internet sitesinden yayımladığı açıklamada, "Venezuela olarak ABD, İngiltere ve müttefiklerinin Yemen'e yönelik gerçekleştirdiği saldırıları kınıyoruz. Uluslararası hukuku ihlal eden ve bölgede sadece daha fazla istikrarsızlığa yol açan yasa dışı bombalamaları kesin olarak reddediyoruz," değerlendirmesinde bulundu. Son dönemde Yemen'deki Husilerin, İsrail'in Gazze'ye saldırılarına karşılık ticari gemilere yönelik eylemleri ve Kızıldeniz'deki güvenlik endişeleri nedeniyle bölgede tansiyon yükselmiş durumda.