Ermenistan Başbakanı Paşinyan: Türkiye Ermenilere karşı soykırım yapmamıştır! Ermenistan Başbakanı Paşinyan: Türkiye Ermenilere karşı soykırım yapmamıştır!

Prens Harry, 8 Eylül 2022'de hayatını kaybeden Kraliçe'nin bu mektubunu, The Mail on Sunday gazetesi aleyhine açtığı iftira davasında delil olarak sundu.

96 yaşında hayata veda eden Kraliçe Elizabeth'in özel sekreteri Edward Young tarafından kaleme alınan mektupta, Ocak 2020'deki Sandringham Zirvesi sonrasında İngiltere Kabine Sekreteri Mark Sedwill'e gönderildiği ortaya çıktı. Bu zirvede kraliyet ailesi, o yıl görevlerinden ayrılan Prens Harry ve Meghan Markle'ın geleceği konusunu ele almıştı.

Mektupta, torunu Prens Harry ve eşi Meghan Markle için "aşırılıkçılara karşı etkili güvenliğin devam etmesinin zorunlu" olduğu ifadesi yer aldı. Ayrıca, Sussex Dükü ve Düşesi'nin güvenliğinin Majesteleri ve ailesi için büyük önem taşıdığı belirtilerek, geçmişteki kamuya açık profilleri ve aşırılık yanlıları tarafından hedef alınmışlıkları göz önüne alındığında, etkili güvenlik sağlanmasının zorunlu olduğu vurgulandı