Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eski İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener arasında gerçekleşen görüşmenin yankıları devam ediyor. İYİ Parti'de Erdoğan ve cumhurbaşkanlığı sistemine karşı sert muhalefet hazırlıkları yapılırken, bu görüşme siyasi gündemde geniş yer buldu. Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk'e yaptığı açıklamada, görüşmenin etik olmadığına dikkat çekti.

"Erdoğan'ın Gücüne Teslim Olmak Demektir"
Kemal Kılıçdaroğlu, görüşme talebinin kimden geldiğinin önemli olduğunu vurgulayarak, "Bu görüşmeyle ilgili birinci soru, görüşme talebinin kimden geldiği olmalı. Sayın Erdoğan'ın daveti üzerine mi, yoksa Sayın Akşener'in talebi üzerine mi bu görüşme gerçekleştirildi. Eğer Erdoğan'ın talebi üzerine Sayın Akşener bu görüşmeyi yaptıysa, bu Erdoğan'ın gücüne teslim olmak demektir" ifadelerini kullandı.

Devlet Bahçeli'den cumhur ittifakı açıklaması! Devlet Bahçeli'den cumhur ittifakı açıklaması!

"Görüşme Etik Değildir"
Akşener'in, partisini devre dışı bırakarak Erdoğan ile görüşmesini etik bulmadığını belirten Kılıçdaroğlu, "Sayın Akşener, Erdoğan'la görüşme talebinde bulunduysa bunu açıklamalı. Çünkü İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu'nun bile devre dışı bırakıldığı anlaşılıyor. Böyle bir görüşme yapılması en azından hem parti ahlakına uymaz hem de aykırıdır. Uzun yıllar bir partinin genel başkanlığını yapmış birisinin, partisini devre dışı bırakarak Erdoğan'la görüşmesi etik değildir" dedi.

"Neden Kalktığını Bilmiyorum"
Akşener'in 6'lı masadan ayrılıp tekrar geri dönmesine de değinen Kılıçdaroğlu, "Politikada yumuşama ya da normalleşme olması için Meral Hanımın partinin genel başkanı pozisyonunu koruması gerekir. Sayın Akşener o pozisyonda değil. Akşener'in böyle bir görüşmeyi niçin yaptığını bilmiyorum. Akşener'in 6'lı masadan hangi gerekçeyle ayrıldığını ve hangi gerekçeyle tekrar masaya döndüğünü bilmiyorum. Bunu bir gün kendisine sormak isterim" şeklinde konuştu.