CHP'nin eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TGRT Ankara Temsilcisi Fatih Atik'e gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Kemal Kılıçdaroğlu, TGRT Ankara Temsilcisi Fatih Atik'e yaptığı açıklamada, CHP içinde olağanüstü kurultay iddialarına yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, TGRT muhabirinin "Olağanüstü kurultay toplama girişiminiz var mı? Dönüyor musunuz?" sorusuna, "Yok hayır öyle bir şey yok. CHP’nin başarılı olması için tabii bizim de arzumuz, herkesin ortak arzusu. Bazı engeller var her siyasi partinin önünde engeller vardır. CHP'nin önünde de engeller vardı. Başarılı olması için herkes elinden geleni yapıyor." şeklinde cevap verdi.

Fatih Atik'in "Size partiden davetler var. Katılmayı düşünüyor musunuz?" sorusuna Kılıçdaroğlu, "Evet çağrı var. Söyleniyor zaman zaman. İfade ediliyor ama ben bu çağrının bugün için çok doğru olduğunu sanmıyorum." dedi.

İYİ Parti Genel Başkan Adayı Tolga Akalın adaylık sürecini anlattı İYİ Parti Genel Başkan Adayı Tolga Akalın adaylık sürecini anlattı

Ayrıca, Kılıçdaroğlu'na "Belediye başkan adayları nasıl buldunuz? Aday belirlemede sizin fikriniz sordular mı?" sorusu yönlendirildiğinde, "Yok hayır. Bizim partinin geleneğinde görüş sorulmazsa partinin eski genel başkanları görüş beyan etmezler. Yani ben de aynı geleneği sürdürüyorum. Eğer bir görüş sorulsaydı düşüncelerimi ifade ederdim. O sorulmadığı zaman tabii doğal olarak biz partinin iradesine saygı gösteririz yani." yanıtını verdi.

Aday belirleme sürecinde Lütfü Savaş'ın yıpratılmasının doğru olmadığını ifade eden Kılıçdaroğlu, "Aday belirleme sürecinin daha sağlıklı yapılmasını isterdim. Aday belirleme sürecinde Lütfü Savaş beyin, bu kadar yıpratılması doğru değil. Doğru değil yani. Aday belirlediyseniz arkasında duracaksınız." şeklinde konuştu.