İzmir'de soğuktan üşüyen taksici Oğuz Erge'nin aracına müşteri olarak bindiği kişi tarafından öldürülmesine ilişkin cinayetle ilgili şüphelinin, Delil Aysal'ın, ifadelerinin yalan olduğu ortaya çıktı. Sözcü yazarı İsmail Saymaz'ın yazısına göre, Aysal'ın savunmasında bahsettiği diyaloglar güvenlik kamerası kayıtlarında bulunmuyor ve ifadeleri tutarsızlık içeriyor.

Ayhan Bora Kaplan davasında soruşturma derinleşiyor: Gözaltı sayısı 8'e yükseldi Ayhan Bora Kaplan davasında soruşturma derinleşiyor: Gözaltı sayısı 8'e yükseldi

Delil Aysal'ın, savunmasında taksiciyle yaşadığı diyalogları anlatırken söyledikleri ile güvenlik kamerası kayıtları arasında uyuşmazlık olduğu belirtiliyor. Aysal'ın önceden belirlenmiş bir plana göre taksiciyi öldürdüğü iddia ediliyor.

Aysal'ın savunmasında, ailesinin para konusunda baskı yaptığını, intihar etmek amacıyla dışarı çıktığını ve taksiciyle yaşadığı diyalogları anlatırken gerçek dışı beyanlarda bulunduğu ifade ediliyor. Güvenlik kamerası kayıtlarında, Aysal'ın bahsettiği diyalogların yer almadığı, cinayet öncesi ve sonrasındaki detaylarda çelişkiler olduğu ileri sürülüyor.

Aysal'ın, taksici Oğuz Erge'yi soğuktan korumak adına aracına aldığı, ardından ise bahane olarak söylediği diyalogları kullanarak cinayeti işlediği belirtiliyor. Yapılan haberde, Aysal'ın suçunu gizlemek için önceden hazırlık yaptığı ve ifadesindeki çelişkilerin dikkat çektiği ifade ediliyor. Ayrıca, Aysal'ın cinayetin ardından taksicinin cebini ve montunu arayarak para almadığı yönündeki iddiaları da güvenlik kamerası kayıtlarıyla çelişiyor.