İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in Denizli'de yaptığı açıklamalara karşı sert bir dille tepki gösterdi. Öztürk, Özel'in sözlerine atıfta bulunarak, "Denizli'den seslenmiş emanetçi arkadaş: 'Eski ortaklarımız bize oy verirse kazanırız, kendi partilerine oy verirse Ak Partisi alır' demiş." ifadelerini kullandı.

Dışişleri Bakanlığı’ndan Lübnan’a seyahat uyarısı Dışişleri Bakanlığı’ndan Lübnan’a seyahat uyarısı

Öztürk, Özel için "Ulan TipiTip!!!" ifadesini kullanarak, "Yıllardır sizin zihniyetiniz sayesinde bunlar iktidarda kalıyor. 2019’da sizinkiler oy vermediği için Denizli’de Ak Partisi kazanmıştı. Madem öyle çek adayını da biz kazanalım." şeklinde konuştu.

İYİ Parti Milletvekili Öztürk, şu sözlerle devam etti: "İstanbul’a gidersin DEM’den medet beklersin, Buraya gelince İYİ’lerden medet umarsın. Sana gelince İyi, Bize gelince Ak Partiye kazandırıyor, Hadi ordan, işine bak."

NE OLMUŞTU?

Özgür Özel, dün mitingde "Denizli için yapılan anketlerde daha önce ittifak yaptıkları partilerin seçmenlerinin oylarını kendi partilerinin adaylarına vermeleri durumunda AKP adayının kazanacağı, CHP'ye vermeleri durumunda ise CHP adayının kazanacağının görüldüğünü" ifade etmişti.

Özel, "iyi insanların" kendilerine destek vermesi gerektiğini söylemişti.