İYİ Parti Yüksel Seçim Kurulu (YSK) Temsilcisi Mustafa Tolga Öztürk, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'a tepki gösterdi. Öztürk, sosyal medya hesabından, Cumhurbaşkanı adayı olsaydı kazanacağını düşündüğünü açıklayan ve Meral Akşener'e 'Hem Ekrem beyi, hem beni Cumhurbaşkanı adayı olarak çağırdı. İkimiz birden kabul etseydik ne olacaktı, kura mı çekecekti' ifadelerinde bulunan Mansur Yavaş'a ve Ekrem İmamoğlu'na karşı şu açıklamayı yaptı:

AKP'li vekil eleştirilere sebep olan yarım milyonluk saatliyle ilgili konuştu AKP'li vekil eleştirilere sebep olan yarım milyonluk saatliyle ilgili konuştu

"Cumhurbaşkanı seçileceğini bile bile aday olamayanların söylediklerinin benim ve benim gibi düşünenler için hiçbir önemi yok. Sonuçlarına razı olacağımız bir sürece girdik. CHP' nin iki büyükşehir başkanına şunu sormak isterim.  Seçimleri kazanmanız durumunda Cumhurbaşkanı tarafından yayınlanacak bir kararnameye bile gerek duymadan sadece İçişleri Bakanlığı'nın iki satır yazısıyla görevinizden uzaklaştırılsanız memlekette sizi koruyacak bir hukuki argüman olduğunu düşünüyor musunuz? İstinafta bulunan dosyanızın ne zaman sonuçlanacağını öngörebiliyor musunuz?  Hepimizin üstünde vebaliniz var. Memleketi kaybettik, sizler belediye peşindesiniz.  Merak etmeyin Türk Milleti bu cendereden elbet çıkar ama yaptıklarınız dün gibi hafızamızda. Saygılarımla..."