İYİ Parti Sözcüsü Zorlu, gazeteci Ayşenur Arslan’ın iddialarına yanıt verdi. Arslan hakkında hukuki girişimler başlatıldı dedi.

HalkTV yazarı Ayşenur Arslan bugünkü yazısında çarpıcı iddialar ortaya atmıştı.

Arslan’ın yazısından ilgili bölümler şöyle:

Türkeş kardeşler sosyal medyada birbirine girdi! Türkeş kardeşler sosyal medyada birbirine girdi!

“Telefondaki kişi şahsen tanıdığım bir isim değil, önce onu belirteyim. Ama yakasında AKP rozetiyle Meclis’e giden önemli bir siyasetçi. Epeydir o cepheden uzak olsa da anlaşılan siyasetten kopmamış. Belki de bu nedenle 2023 seçimine 2 ay kadar kala Akşener’i ziyarete gitmiş.

O görüşmede Meral Akşener -not aldım- şöyle demiş:

“Sizce ben Alevi-Kürt bir Cumhurbaşkanı seçtirir miyim? Siyasi çizgim buna izin verir mi! Asla!”

Ziyaretçisi “Peki aklınızda başka bir isim var mı” diye sormuş. Akşener de güzel güzel anlatmış:

“İlhan (Kesici) Abi olabilir. Ama o da Abdullah Gül gibi yemeği önüne hazır ister. Bir de Hikmet (Çetin) Bey düşünülebilir. Her halükarda Kemal (Kılıçdaroğlu) Bey’in olmayacağı kesin.”

İYİ Parti sözcüsü Kürşat Zorlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, hukuki girişimlerin başlatıldığını açıkladı:

Tamamen yalan ve türetilmiş iddialarla, propagandist bir biçimde Genel Başkanımızı ve Partimizi hedef alan Ayşenur Arslan hakkında Hukuk Politikaları başkanımız Hakan Şeref Olgun tarafından gerekli hukuki girişimler başlatılmıştır.

Dün yazdığı hayal ürünü yazının ardından bugün de etnik ve mezhepsel bir araç kullanarak bu kez iftiranın da ötesinde toplumsal ayrışmayı körükleyecek bir aymazlığa imza atmıştır.

Hepsi yalan ve iftiradan ibarettir.

Siyasi ve ideolojik taassubun gölgesindeki bu anlayış, maalesef sadece medya dilini değil ülkemizdeki siyaset zeminini de zehirlemektedir.

Biz İYİ Parti olarak bu iftiralara karşı Türk Milletinin???? değerleriyle makul siyaset yolumuzda kararlılıkla ilerlemeyi sürdüreceğiz.”

Editör: Haber Merkezi