İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Daltonlar" olarak bilinen organize suç örgütüne yönelik "Mahzen-37" operasyonunun gerçekleştirildiğini duyurdu. 

Operasyon, Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı ve İstihbarat Başkanlığı'nın koordinasyonu ile İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirildi.

SUÇ DOSYALARI KABARIK

Operasyon kapsamında, şüphelilerin İstanbul'un çeşitli ilçelerinde, özellikle Kağıthane, Esenyurt, Beylikdüzü, Başakşehir, Bahçelievler, Küçükçekmece ve Beşiktaş'ta bir dizi suç eylemi gerçekleştirdikleri belirlendi. Elebaşılığını yurt dışına kaçan Beratcan Gökdemir'in yaptığı bu suç örgütüne yönelik operasyonlarda, şüphelilerin farklı zamanlarda iş yerlerine kurşunlama, el bombası atma ve adam kaçırma gibi suçları işledikleri tespit edildi.

6 İLÇEDE EL BOMBASI EYLEMİ

SON DAKİKA I Pastaneye silahlı saldırı: En az 3 kişi hayatını kaybetti SON DAKİKA I Pastaneye silahlı saldırı: En az 3 kişi hayatını kaybetti

Yapılan operasyonlarda, 1 adet AK-47 uzun namlulu tüfek, 3 adet tam otomatik tabanca, 2 çalıntı motosiklet, balistik yelek ve kar maskesi gibi suç unsurları da ele geçirildi. Yakalanan şüpheliler, çeşitli ilçelerde birçok iş yeri kurşunlama olayının sorumlusu olarak kabul ediliyor. Bahçelievler, Başakşehir, Küçükçekmece, Beylikdüzü, Beşiktaş ve Esenyurt'ta gerçekleşen kurşunlama ve el bombası eylemlerinin yanı sıra kasten öldürmeye teşebbüs ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma gibi suçlardan da sorumlu tutuluyorlar.

İçişleri Bakanı Yerlikaya, operasyonların suçla mücadelede kararlılıkla devam edeceğini vurgulayarak, bu tür suç örgütlerine göz açtırmayacaklarını ifade etti.