İsrailli gazeteci Zvi Yehezkeli, Gazze'ye yapılan saldırılara ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yehezkeli, İsrail ordusunun Gazze'ye daha ölümcül bir saldırı başlatması gerektiğini belirterek, "Bana göre İsrail ordusunun, 100 bin kişinin öldürüldüğü daha etkili bir saldırı başlatması gerekirdi. Ancak bu tür bir saldırıdan sonra ateşkes ve esir takasının gündeme gelmesi" ifadelerini kullandı.

Ermenistan Başbakanı Paşinyan: Türkiye Ermenilere karşı soykırım yapmamıştır! Ermenistan Başbakanı Paşinyan: Türkiye Ermenilere karşı soykırım yapmamıştır!

Gazze'de 20 bin civarında Hamas üyesi olduğunu savunan gazeteci, "Gazze'de kimin masum, kimin suçlu olduğunu ayırt etmek zor" şeklinde konuştu. Yehezkeli, benzer bir saldırının "Dökme Kurşun Operasyonu" gibi gerçekleştirilmesi gerektiğini savundu. "Dökme Kurşun Operasyonu" olarak bilinen saldırı, 27 Aralık 2008'de başlamış ve 23 gün sürmüştü. Saldırılarda 410'u çocuk, 104'ü kadın olmak üzere toplamda 1436 kişi hayatını kaybetmiş, 5 bin 400'ten fazla kişi yaralanmıştı.