Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Antalyaspor-Trabzonspor Süper Lig müsabakasında attığı golden sonra İsrail propagandası yapan Sagiv Jehezkel hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Tunç X hesabından yaptığı açıklamada, “100 günü aşkın süredir, çocuk-kadın, genç-yaşlı demeden Gazze’de soykırım yaparak insanlık suçu işleyen İsrail’in saldırılarını bir kez daha lanetliyorum. Filistinli mazlumların her zaman yanında olmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Adalet Bakanı Tunç’un açıklamalarının tamamı şöyle: “Bugün oynanan Antalyaspor-Trabzonspor Süper Lig müsabakasında attığı golden sonra İsrail’in Gazze'de yaptığı katliamı destekleyen çirkin hareketi nedeniyle İsrailli futbolcu Sagiv Jehezkel hakkında Antalya Cumhuriyet Başsavcılığınca ‘halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek’ suçundan adli soruşturma başlatılmıştır.

Naci Görür, Bursa için uyarıda bulundu Naci Görür, Bursa için uyarıda bulundu

100 günü aşkın süredir, çocuk-kadın, genç-yaşlı demeden Gazze’de soykırım yaparak insanlık suçu işleyen İsrail’in saldırılarını bir kez daha lanetliyorum. Filistinli mazlumların her zaman yanında olmaya devam edeceğiz.”

Antalyaspor’un İsrailli futbolcusu Sagiv Jehezkel, Bitexen Antalyaspor’un Trabzonspor ile oynadığı maçta gol atarak takımına beraberlik kazandırdı. Ancak gol sevincinde bileğine yazdığı not ve çizdiği Davut yıldızı taraftarlar tarafından tepkiyle karşılandı. Bu olayın ardından Antalyaspor yönetimi, Jehezkel’i kadro dışı bırakma kararı almıştı.