İsrail'de gerçekleşen bir kabine toplantısı, büyük bir kavgaya sahne oldu. İddialara göre, bakanlar arasında, İsrail Savunma Kuvvetleri temsilcilerini suçlama üzerine gerçekleşen tartışma, salondan yükselen bağırışlarla gerginleşti. Maliye Bakanı Bezalel Smotrich, Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir, Ulaştırma Bakanı Miri Regev ve Bölgesel İş birliği Bakanı David Amsalem, İsrail Savunma Kuvvetleri'nin 2005'te Gazze Şeridi'nden Çekilme'yi desteklemiş yetkilileri suçlama planlarına karşı tepki gösterdi.

Yeni bir dünya düzeni mi kuruluyor: Ortadoğu’da laiklik hamleleri! Yeni bir dünya düzeni mi kuruluyor: Ortadoğu’da laiklik hamleleri!

Savaş Kabinesi Bakanı Benny Gantz, Genelkurmay Başkanı'na olan öfkesini dile getirerek, 'Bu profesyonel bir soruşturmadır, çekilmeyle ne alakası var?' dedi. Başbakan Netanyahu, toplantıyı sonlandırarak, "Bazen bakanları dinlemek gerekiyor" dedi. Muhalefet lideri Yair Lapid, yaşananları 'rezalet' olarak nitelendirerek hükümetin değişmesi gerektiğini ifade etti.