İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Üsküdar'da düzenlenen mitingde yaptığı açıklamalarda emeklilere destek vereceklerini belirterek şunları söyledi: "Emekli büyüklerimizin yanında olmak zorundayız. Bunlar emekliyi, başımızın tacı olması gereken büyüklerimizi tarihin en derin mahrumiyetini yaşattılar. 10 bin lira maaş ne demek?"

İktidara ekonomi konusunda tepki gösteren İmamoğlu, "Ekonomiyi perişan ettiler. Üsküdar'da yine bizim yaptığımız Mimar Sinan Meydanı ve Otoparkı'nın olduğu yerde Kent Lokantamız var. Açılalı bir sene oldu olmadı... 226 bin 950 kişi Kent Lokantamızdan faydalanmış" dedi.

AKP'nin adayı Murat Kurum'a gönderme yaparak, İmamoğlu, "Bu Kent Lokantasını küçümseyen dersini çalışmamış ithal aday varya ah bunu bir anlayabilse" ifadelerini kullandı.

İmamoğlu, yerel seçimlere ilişkin yurttaşlara seslenerek, "Birkaç gün sonra mühür size gelecek. Mührü doğru yerde kullanacaksınız. Bu kullanacağınız mühür, sizlerin geleceği adanı en önemli kararın onayı olacak. İstanbul'da zaten işiniz kolay. İki tane aday var. O zaten 31 Mart'a kadar çalışsın, hayat dersi alsın, sonra Ankara'ya yollayacağız."

MHP'de yeni MYK ilk kez bir araya geliyor MHP'de yeni MYK ilk kez bir araya geliyor

Bakanların seçim çalışmasına tepki gösteren İmamoğlu, "İstanbul'da dersine çalışmadığını başka kim düşünüyor? 17 tane bakan arkadaşı. Öyle düşünmesiler Ankara'dan buraya niye gelsinler? +1 Cumhurbaşkanı da geldi. Hepsi toplandı geldi. Hoş geldi sefa geldi. Bunlara misafirperverlik yapacak mıyız? 2019'daki gibi, 23 Haziran'daki gibi... 806 bin kez misafirperverliğe hazır mıyız?" şeklinde konuştu.

İmamoğlu, "Ankara'dan 17 bakan geldi ya, Cumhurbaşkanı geldi ya... Ciddi tarafı şu; devletin bakanı olmak şerefli bir görevdir. Atanmış kişilersiniz siz, bakan olarak görev yapacaksınız. İçinde Dışişleri Bakanı var, Adalet Bakanı var, İçişleri Bakanı var, Ekonom Bakanı var..." şeklinde devam etti.

Murat Kurum'un seçim çalışmasına katılan bakanlara seslenen İmamoğlu, "Dönsene Ankara'ya, işin gücün yok mu senin? Sizin başka işiniz yok mu?" ifadelerini kullandı.