letişim Başkanlığı'dan, İtalya Başbakanı Meloni ile görüşen İlber Ortaylı'nın 'İtalya, Afrikalı göçmenleri Türkiye'ye göndermek istiyormuş iddiasına yönelik bir açıklama geldi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, İlber Ortaylı'nın İtalya Başbakanı Giorgia Meloni ile yaptığı görüşmeye ilişkin sosyal medyada dolaşan "İtalya, Afrikalı göçmenleri Türkiye'ye göndermek istiyormuş" iddiasının doğru olmadığını açıkladı.

Lise mezuniyetinde "kıyafet’ krizi" yaşanmıştı! Bakan Tekin’den açıklama geldi Lise mezuniyetinde "kıyafet’ krizi" yaşanmıştı! Bakan Tekin’den açıklama geldi

Merkez, bu iddianın, İtalya Başbakanı Meloni'nin Türkiye ziyareti sırasında gerçekleşen herhangi bir görüşme veya anlaşma olmadığına dair doğru bilgilerle çeliştiğini belirtti. İlber Ortaylı'nın ifadelerinin manipülasyona uğradığı ve gerçek içeriğinden çıkarılarak sosyal medyada yanıltıcı bir şekilde paylaşıldığı ifade edildi. Ortaylı'nın aslında Meloni'den böyle bir bilgi almadığı ve sosyal medyadaki iddiaları eleştirdiği vurgulandı. Bu nedenle, ortaya atılan asılsız iddialara itibar edilmemesi gerektiği belirtildi.