Eski AKP'li Mehmet Metiner'den İBB adayı açıklaması Eski AKP'li Mehmet Metiner'den İBB adayı açıklaması

Olgun Aydın’ın ilçe başkanı seçildiği kongrede partililere seslenen Hüseyin Baş, konuşmasına dikkat çekici bir Türkiye tahlili yaparak başladı.
BTP lideri şu ifadeleri kullandı; “Ülke olarak öyle bir süreçten geçiyoruz ki hepiniz görüyorsunuz. Size desem ki, 'Ben bu ülkenin başına geçeceğim ve ne kadar madenimiz var, ne kadar öz kaynağımız var hepsini satacağım. Ülkenin dört bir tarafını komşunun vatandaşı ile dolduracağım, onlardan vergi almayacağım ama sizlerden tıkır tıkır vergileri tahsil edeceğim. Çocuklarınız üniversite sınavına girerken her yıl yeni bir sistemle karşı karşıya kalacaklar. Bir babanın iki evladından biri 100 puan aldığında üniversite sınavını kazanacak diğeri 300 puan aldığında kazanamayacak. Ben size böyle bir Türkiye vaat ediyorum desem... Desem ki, 'Buranın öz değeri fındık beş kuruş para etmeyecek. Buranın fındığını toplayan devletin iştirakini kapatacağım sizi tüccarlara mahkum edeceğim... Yanı başımızda çay var. Çaya kota koyacağım sizin ürettiğiniz kadar değil canımın istediği kadara kalacağım. Geldiğimde dolar x lira olacak onu 10 ile çarpacağım ve sizi yöneteceğim desem hanginiz bana oy verirsiniz.”

Geçtiğimiz aylarda vefat eden tencereci ve aile partisi olan BTP'nin başkanı Haydar Baş'ın oğlu, Hüseyin Baş, Babasının dünyayı kurtardığını sıranın Türkiye'Ye geldiğini" söyledi. Pandemiden bu yana dünya ekonomisi yüzyılın çöküntüsünü yaşamış ve Türkiye de bu çöküntüden etkilenmişti. Baş'ın bu sozleri "Haydar Hocanın oğlu ne içiyor acaba" sorusunu sordurdu.