Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat, CNN Türk'te Gece Görüşü programında 'FETÖ elebaşı Fetullah Gülen kaçırıldı' iddialarına ilişkin ayrıntıları açıkladı. Hande Fırat şu bilgileri paylaştı: Son dönemde FETÖ elebaşı Gülen kaçırıldı mı iddiaları paylaşılıyor. Bu iddialar Gülen'in yeğeni Ebu Seleme Gülen'in paylaştığı bir video sonra başladı. Fetullah Gülen'in şeker hastalığı zaten biliniyor yaşı da malum. Sağlık durumu ağır.

Kurban Bayramı'nda eti muhafaza etmek için 8 ipucu Kurban Bayramı'nda eti muhafaza etmek için 8 ipucu

Neden böyle bir tartışma başladı çünkü hizmet içi atamalar olarak adlandırılan terör örgütü atamaları haziran ayında yapılıyor. Gülen'in sağlık sıkıntısından dolayı örgüt birbirine girmiş durumda. Normalde bu atamalar Gülen'in kararı ile yapılıyordu. Sağlık durumu kötüye gidiyor. Pensilvanya'daki kamptan kaçırıldı iddiası gündemde.

Fakat bir mektup var ortaya çıkan. Örgüt içindeki üst düzey isimler arasında yaşanan kavgalar yer alıyor. Mektubu yazan FETÖ'cü 2023 yılında Mustafa Özcan ve Mustafa Yeşil gibi ismin el çektirildiğine dikkat çekiliyor. İcra heyetinin değişmesi ile birlikte örgütteki güç ve paranın el değiştirdiği söyleniyor. Neden önemli bu? Bu tip değişiklikler örgüt içindeki hizipleşmeyi artırıyor. FETÖ'cü İsmail Büyükçelebi, Naci Tosun ve Barbaros Kocakurt gibi eski büyük abiler olarak adlandırılan gruplar pasifize edildi yine bu mektuba göre. FETÖ'cü yine mektubunda kasayı elinde bulunduran İsmail Aksoy ve Adem Kalaç gibi isimlerin dönemi başladı ifadesini kullanıyor. Para ve mal varlığının kasasının değişmesi önemli.