Dünyaca ünlü teknik direktör Jose Mourinho, Fenerbahçe'de 9 Haziran'da yapılacak seçimli genel kurul öncesinde başkan Ali Koç ile başkan adayı Aziz Yıldırım'ı karşı karşıya getirdi. Yıldırım'ın "Anlaşmaya yakınız, cumartesi günü Londra'da görüşeceğiz" sözlerinin ardından Koç devreye girdi ve Portekizli teknik adamın transferini bitirdi.

Peki Mourinho ile yapılan görüşmelerde neler yaşandı. İşte Sabah Gazetesi'nin haberine göre; 7 maddede Jose Mourinho transferinin perde arkası:

1- 3 hafta önce ilk olarak Fenerbahçe başkan adayı Aziz Yıldırım, Jose Mourinho ile bir görüşme gerçekleştirdi.

2- 2 hafta önce Mario Branco da bu hamle üzerine Mourinho'nun maliyetini araştırmaya başladı.

3- 2 gün önce Aziz Yıldırım, Jose Mourinho ile her konuda anlaşma sağladı.

Borussia Dortmund'da Nuri Şahin dönemi Borussia Dortmund'da Nuri Şahin dönemi

4- 30 Mayıs gecesi Ali Koç, Mario Branco, Acun Ilıcalı üçlüsü Mourinho için daha büyük bir adım atmaya karar verdi ve gece saatlerinde görüntülü konuşma yapıldı.

5- Jose Mourinho operasyonunu gerçekleştiren kişi yeni yönetim kuruluna seçilen Acun Ilıcalı, Portekizli teknik adamı ikna etti.

6- Mourinho, Ali Koç ve Acun Ilıcalı'nın projelerinden çok etkilendi, diğer aday Aziz Yıldırım'ı veto ederek görüşmeyi de iptal etti.

7- Ali Koç, Acun Ilıcalı'yla birlikte Mourinho'yu getirmek için Londra'ya gidecek. Şampiyonlar Ligi finali sonrası görüşme gerçekleşecek.

Ali Koç, Acun Ilıcalı ve Mario Branco, perşembe günü Jose Mourinho ile görüntülü konuşurken Portekizli çalıştırıcı, şunları söyledi: "Şampiyonlar Ligi elemelerinde F.Bahçe'nin muhtemel rakiplerinden biri de Partizan. Onları analiz ettim. F.Bahçe'nin de son G.Saray ve İstanbulspor maçlarını takip ettim. En son Roma'da Avrupa Kupası kazandım, F.Bahçe'de yeniden istiyorum."