Fenerbahçe, Galatasaray ve TFF ortak bir bildiri yayınladı. Politik bir dil kullanan taraflar “29 Aralık 2023 Cuma günü saat 20.45’te oynanması planlanan 2023 Süper Kupa müsabakası organizasyondaki bazı aksaklıklar nedeniyle Kulüplerimizle birlikte aldığımız ortak karar neticesinde ileri bir tarihe ertelenmiştir.” Açıklamasında bulundu.

Hukukçu Fenerbahçeliler Derneği (HUFEDER197) Genel Sekreteri Av.Taha Gökberk Doğan ise neden böyle politik bir açıklama yapıldığına açıklık getirdi.

Avukat Doğan, "Değerli sporseverler; ülke menfaatleri, Suudi Arabistan kanunları ve takımlarımızın problemsiz şekilde ülkemize dönmesi adına böyle bir açıklama yapılmıştır. Asıl açıklamalar ülkeye döndükten sonra gerçekleştirilecektir" dedi.

Fenerbahçe, Galatasaray ve TFF’nin ortak bildirisi şöyle:

"Kamuoyuna duyurulur

Cumhuriyetimizin ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun 100. Yılını yurtdışında da kutlamak amacıyla, Türk Futbolunun marka değerine ve kulüplerimize katkı sağlayacak şekilde kulüplerimizle organize ettiğimiz,

29 Aralık 2023 Cuma günü saat 20.45’te oynanması planlanan 2023 Süper Kupa müsabakası organizasyondaki bazı aksaklıklar nedeniyle Kulüplerimizle birlikte aldığımız ortak karar neticesinde ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Ev sahibi ülkenin Futbol Federasyonu, ilgili kurum ve kuruluşlarına şu ana kadar Süper Kupa’nın organizasyonu için göstermiş oldukları çaba nedeniyle teşekkür ederiz.

Türkiye Futbol Federasyonu

Fenerbahçe Spor Kulübü

Süper Lig’de bir hafta erteleme! Süper Lig’de bir hafta erteleme!

Galatasaray Spor Kulübü"