Fenerbahçe - Galatasaray rekabeti yeni sezon öncesi transfer döneminde yaşanmaya başladı. İki ezeli rakibin aynı ismin peşinde olduğu öne sürüldü. La Gazzetta dello Sport'un geçtiği habere göre Fenerbahçe ve Galatasaray, Inter'in gözden çıkardığı Joaquin Correa'nın peşinde.

Sezonu Marsilya'da kiralık geçiren Joaquin Correa beklentilerin altında kalmış ve İtalyan devine geri dönmüştü. Sözleşmesinin son yılına giren Arjantinli forvetin, Inter'in planları arasında yer almadığı ve oyuncunun gönderileceği haber detayında yer aldı.

Joaquin Correa'nın Inter'den yıllık 3.5 milyon euro kazandığı ve İtalyan devinin oyuncunun satışından 10 milyon dolar bonservis geliri beklediği aktarıldı. Haberde Fenerbahçe ve Galatasaray'ın Joaquin Correa için pazarlık masasında olduğu ve 10 milyon dolarlık rakamı düşürmeye çalıştığı kaydedildi.

Marsilya ile Ligue 1 ve UEFA Avrupa Ligi'nde toplam 19 maça çıkıp 680 dakika süre alan Joaquin Correa skor katkısı veremedi.

Inter, 29 yaşındaki Arjantinli forveti 2021-22 sezonu başında Lazio'dan 6 milyon euroya kiralamış, 1 sezon sonra 27.3 milyon euro karşılığında bonservisini almıştı.

Fenerbahçe'nin hazırlık maçlarındaki rakipleri belli oldu Fenerbahçe'nin hazırlık maçlarındaki rakipleri belli oldu