İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in eski basın danışmanı Murat İde, dikkat çeken bir adım atarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu için özel bir seçim şarkısı hazırladı. Akşener'in geçmişte sert eleştirilerde bulunduğu İmamoğlu'na destek veren İde, sosyal medya üzerinden paylaştığı şarkının altına "5 yıllık şahitliğimin ürünüdür bu şarkı" notunu düştü.

Erdoğan'dan DEM Parti'ye uyarı Erdoğan'dan DEM Parti'ye uyarı

31 Mart yerel seçimleri öncesinde İmamoğlu'nu eleştiren İYİ Parti liderinin eski danışmanının bu hamlesi, siyasette beklenmedik bir gelişme olarak karşılandı. "Gözlerin Kapalı Dinle İstanbul" adını taşıyan şarkı, İBB sosyal medya hesaplarından paylaşılarak geniş bir kitleye ulaştı. Şarkıda, İmamoğlu'nun liderliğindeki İBB'nin 5 yılda gerçekleştirdiği projeler ve İmamoğlu'nun cesur duruşu vurgulanıyor.

Seçim şarkısının paylaşılmasının ardından Ekrem İmamoğlu'nun danışmanı Murat Ongun, sosyal medya üzerinden İde'ye teşekkürlerini iletti. Ongun, "Bu güzel seçim şarkısını Başkanımız Ekrem İmamoğlu için hazırlayıp, hediye eden @Murat_ide'ye teşekkürler" dedi. İde ise, "Gözlerin Kapalı Dinle İstanbul... Beş yıllık şahitliğimin ürünüdür bu şarkı... Helali hoş olsun..." sözleriyle teşekkür yanıtını verdi. Bu beklenmedik iş birliği, siyasi çevrelerde konuşulan bir konu haline geldi ve kamuoyunda geniş yankı uyandırdı.