Eski devlet bakanı Ertuğrul Günay, kendisine gelen belediye başkan adaylığı tekliflerini açıkladı. İşte detaylar…

Sosyal medya hesabından açıklama yapan eski bakan, CHP'den ve Saadet Partisi'nden kendisine gelen adaylık tekliflerini paylaştı.

CHP’nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı teklifini geri çevirdiğini söyledi.

Günay “Geçen hafta CHP Ordu İl Başkanı, milletvekilleri ve sayın Genel Başkan, Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için öneride bulunmak nezaketi gösterdiler” diyen Günay, “Şimdi bu saatte, bir parti kalıbına girebileceğimi, ‘hak, adalet ve demokrasi’ anlayışımın mevcut partilerin sınırlarına sığabileceğini sanmıyorum” ifadelerine yer verdi.

Günay, CHP’den önce de kendisine Saadet Partisi’nin bir ‘ortak adaylık’ teklifi getirdiğini belirtti. Tüm tekliflere teşekkür eden Günay, “Bu öneri, geçen bahar ülkemizin ‘tarafsız - bağımsız bir ortak isme’ ihtiyacı varken gelseydi, sanırım daha anlamlı olurdu” diye paylaştı.

Günay’ın paylaşımının tamamı şöyle:

“Geçen hafta CHP Ordu İl Başkanı, milletvekilleri ve sayın Genel Başkan, Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için öneride bulunmak nezaketi gösterdiler. Ardından birçok hemşehrim de bu öneriyi paylaştı.

Türkeş kardeşler sosyal medyada birbirine girdi! Türkeş kardeşler sosyal medyada birbirine girdi!

Bir ay kadar önce Ordu’da Saadet Partisi İl Başkanı meslektaşım da bir heyetle ziyaretime gelmiş, ‘ortak adaylık’ konusunda düşüncemi sorma nezaketi göstermişti. Tümüne teşekkür ederim. Ben, 10 yıldır, -yanlışlara itiraz etmenin bedeli olarak- yine bağımsızım. Hiçbir partiyle ilgim yok; buna karşılık hemen her çevreden, partiden dostlarım, arkadaşlarım var.

Bu öneri, geçen bahar ülkemizin ‘tarafsız - bağımsız bir ortak isme’ ihtiyacı varken gelseydi, sanırım daha anlamlı olurdu. Şimdi bu saatte, bir parti kalıbına girebileceğimi, ‘hak, adalet ve demokrasi’ anlayışımın mevcut partilerin sınırlarına sığabileceğini sanmıyorum.

Yine de, iyi niyetle bu öneriyi dile getiren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Millete gerçekten hizmet aşkıyla yola çıkan tüm adaylara başarılar dilerim. Ülkemizde adaletin ve huzurun egemen olduğunu -daha çok gecikmeden- görmek umuduyla sevgilerimi, saygılarımı sunarım.”

ertuğrul günay tweet

ertuğrul gunay 2

Editör: Haber Merkezi