Merkez Bankası'nda işten çıkarılan Büşra Bozkurt, görevinden affını isteyen eski Başkan Hafize Gaye Erkan’ın babası Erol Erkan'a dava açtı. Sözcü gazetesinin haberine göre, Bozkurt, yeni Başkan Fatih Karahan’dan göreve iade edilmesini talep etti. Yaşadığı mağduriyeti dile getiren Bozkurt, “Olay için ‘operasyon’ dendi. Yalancılıkla suçlandım. Ancak gerçek ortaya çıktı. Yeni atamanın ülkemiz ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. İşime bir an önce kavuşmayı bekliyorum” dedi.

Kilo vermek isteyenler, kilosunu korumak isteyenlere brokoli köftesi tarifi! Kilo vermek isteyenler, kilosunu korumak isteyenlere brokoli köftesi tarifi!

Bozkurt, “Beni görevden alan yetkililer, baba Erol Erkan’ın talimatına karşı gelemediklerini üzüntüyle söylediler. Ben de son çare olarak CİMER’e başvurdum. Tüm amacım işime geri dönmekti. Gaye Hanım’ı hedef almadım. Ortada ne başkana karşı düzenlenmiş bir plan, ne operasyon, ne de iftira vardı. Sadece mağduriyetim vardı. Yalancılıkla suçlandım. Bugün yalancı duruma düşürülmekten kurtuldum, işsizlikten de kurtulmak, işime geri dönmek istiyorum” ifadelerini kullandı.