31 Mart seçimlerinde CHP'nin birinci parti çıkmasıyla birlikte AK Parti içinde değişim tartışmaları hız kazanırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu konudaki görüşleri dikkat çekiyor. Erdoğan, yapılan istişare toplantılarında kamuoyunda gündeme gelen değişim iddialarına belirledikleri şartlar ve takvim çerçevesinde yaklaşacaklarını açıkladı.

"Milletin beklentileri neyse ona göre hareket edeceğiz" diyen Erdoğan, "Bir değişim yapacaksak, bu değişim bizim belirlediğimiz şartlarda ve takvimde olacak. Birilerinin yönlendirmesine göre hareket etmeyeceğiz. Aramıza fitne ve fesat sokmayacağız. Medya üzerinden konuşup, birbirinizi suçlar nitelikte davranmayın" şeklinde konuştu.

"Olcay Kılavuz’un Bahçeli’nin danışmanlığı görevine son verildi" "Olcay Kılavuz’un Bahçeli’nin danışmanlığı görevine son verildi"

Ayrıca, Erdoğan'ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile yaşanan iddia edilen sorunlara ilişkin de "Cumhur İttifakı'nda hiçbir sorun yok. Sayın Bahçeli ile görüşmede de bunu bir kez daha teyit ettik" dediği öğrenildi. Bu açıklamalar, AK Parti içindeki değişim tartışmalarına ve siyasi dinamiklere ışık tutuyor.