Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP Genel Merkezi'nde bir araya gelerek karşılıklı olarak anlamlı hediyeler takdim etti. Özel'in Erdoğan'a hediye ettiği Paşabahçe'nin "Gururla" koleksiyonundan "Payidar Gondol", dikkat çeken detaylardan biri oldu.

Erdoğan ve Özel CHP Genel Merkezi'nde Bir Araya Geldi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün akşam saatlerinde CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e iade-i ziyarette bulundu. CHP Genel Merkezi'nde saat 16.05'te başlayan görüşme 1,5 saat sürdü. Özel, Erdoğan'ı kapıda karşıladı ve görüşme sonunda makam aracına kadar eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Suriye’de barış açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Suriye’de barış açıklaması

Payidar Gondol'un Anlamı ve Önemi
Görüşme sırasında Özel, Erdoğan'a Paşabahçe'nin Gururla koleksiyonundan "Payidar Gondol" parçasını hediye etti. Bu özel obje, TBMM'nin gücünü, Atatürk'ün liderliğindeki bağımsızlık savaşının önemini ve zor ulaşılan barışın değerini simgeliyor. Ayrıca Cumhuriyetin sürekliliğini vurgulayan bu obje, 4 bin 450 TL değerinde. 2. Meclis'in balkonundaki defne ve meşe dallarıyla süslenmiş ay yıldızlı görselden esinlenerek tasarlanmış.

Erdoğan'dan Özel'e Hediye
Cumhurbaşkanı Erdoğan da CHP lideri Özgür Özel'e Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden temsili zeytinyağı ve farklı yörelerin çifte kavrulmuş lokumlarını hediye etti. Bu hediyeler, Türkiye'nin kültürel zenginliğini ve çeşitliliğini yansıttı.

Editör: Burak Hakkı Polat