Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Etimesgut belediye başkan adayı Erdal Beşikçioğlu, Oğuzhan Uğur'un sunduğu "Mevzular Açık Mikrofon" programına konuk oldu. Programda katılımcıların sorularını yanıtlayan Beşikçioğlu, hakkında açılan uyuşturucu davası ve Gezi direnişiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Programdaki bir katılımcının, "Bir haberde uyuşturucu tedavisi aldığınıza dair bir bilgi var. Bu tedaviyi hala alıyor musunuz?" sorusunu yanıtlayan Beşikçioğlu, "Bana uyuşturucu satma davası açtılar, sonra uyuşturucu kullanmaya çevirdiler" dedi.

Diyarbakır'ın yeni başkanı ilk icraatında skandala imza attı Diyarbakır'ın yeni başkanı ilk icraatında skandala imza attı

Gezi direnişi sonrasında sanatçılara yönelik açılan 'itibar zedeleyici' davaların hatırlatılması üzerine Beşikçioğlu, kendisine açılan davayı da bu kapsamda değerlendirdi. İddiaları yalanlayan Beşikçioğlu, davanın Gezi'ye katıldığı için açıldığını belirtti. Ayrıca, annesinin 6 ayda kahrından yaşamını yitirdiğini söyleyerek, böyle bir şeyin asla olmadığını ifade etti.

Beşikçioğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

"Onun tarihi gezi eylemlerinden hemen sonra olan bir tarih. Ve o tarihte birçok sanatçıya da böyle kendi içersinde tuhaf, garip haysiyet düşürücü işler yapıldı. Bu da onlardan bir tanesiydi.

Uyuşturucu kullanma davası değildi aslında. Uyuşturucu satma davasıydı. Ne demek istediğimi anlatabiliyor muyum?

Tapelerde satıcılıkla ilgili hiçbir şey bulamayınca ister istemez itibarı düşürücü bu hallere giriştiler.

"FETÖ'NÜN GÖLGESİ"

O fatura benim için Gezi'nin faturasıydı. Ama o kadar kolay olmadı o iş. Benim çok onurlu bir ailem var. Annem kahrından gitti.

O hikaye tamamen kumpas bir hikayeydi, FETÖ'nün bir gölgesiydi.

Bizi sindirmek için yapılan bir işti. Hiçbir zaman bu olmadı, olmayacak da."